2019 yılı google da en çok aranan terimler

2019 yılı google da en çok aranan terimler

18 Şubat 2020 0 Yazar: Admin

2019 yılı arama terimleri, google da en çok aranan kelimeler, google, en çok hangi kelimeler aranıyor, 2020 aranan kelimeler, google arama trendleri, en çok aranan terimler, sevgi sözleri yer almaktadır.

Google, 2019 yılında Türkiye’de en çok aranan “Genel, Kişiler, Nasıl Yapılır?” kategorileri olmak üzere üç ana kategoride sonuçları açıkladı. Kategori sırasına göre “İstanbul Seçim Sonuçları 2019, Emine Bulut, Revani Nasıl Yapılır?” en çok aranan terimler oldu.

2019 yılının arama trendleri belli oldu. Google her sene yeni yıldan günler önce yayınladığı Google Trends raporunu bu 11 Aralık 2019 tarihinde duyurdu. Bu yıl üç ana kategori altında (Genel, Kişiler, Nasıl Yapılır?) raporu açıkladı. Genel kategoride ilk sırayı “İstanbul Seçim Sonuçları 2019” aldı. İstanbul seçimleri, 2019 yılına damga vurmuştu. Seçim sonuçların itirazlardan sonra YSK, İstanbul seçimlerini yenilemişti. Seçimde öne çıkan isim “Ekrem İmamoğlu” kişiler kategorisinde ikinci sırada yer aldı.

GENEL KATEGORİ

Genel kategoride ikinci sırada yer alan “Geleceğe Nefes” kampanyası Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılmıştı. 11 Kasım’da 11 milyon fidan toprakla buluşturularak, kampanyaya katılanlara katılım sertifika verildi. Kampanya sosyal medyadan büyük ilgi gördü.

Genel kategoride dördüncü sırada yer alan “Deprem”, İstanbul’da yaşanan 5.8 büyüklüğünde depremden sonra günlerce deprem olayları konuşuldu. Son günlerde meydana gelen Balıkesir depremleriyle konuşulmaya devam ediliyor.

1) İstanbul Seçim Sonuçları 2019
2) Geleceğe Nefes
3) YSK
4) Deprem
5) Sigara Fiyatları
6) Dolar Kuru
7) Askerlik Son Dakika
8) EYT
9) İstiklal Marşı 10 Kıta
10) Notre Dame Katedrali

NASIL YAPILIR? KATEGORİSİ

Türkiye’de en çok yapılışı merak edilen “Revani” seçildi. Daha sonra “Bekçilik başvurusu” takip etti. Diğer merak edilen sınavlardan “YKS” listede 7. sırada yer aldı.

1) revani nasıl yapılır
2) bekçilik başvurusu nasıl yapılır
3) kestane nasıl yapılır
4) tilavet secdesi nedir nasıl yapılır
5) limonata nasıl yapılır
6) sütlaç nasıl yapılır ev yapımı
7) yks başvuru nasıl yapılır 2019
8) kapuska nasıl yapılır
9) barbunya nasıl yapılır
10) piyaz nasıl yapılır

KİŞİLER KATEGORİSİ

Yılın aranan kişiler kategorisinde “Emine Bulut” ilk sırayı aldı. Kırıkkale’de 43 yaşındaki Fedai Baran, eski eşini 10 yaşındaki kız çocuğunun gözü önünde boğazından bıçaklayarak öldürmüştü. O anlar lokantada bulunan bir kişi tarafından görüntülendi. Ayakta durmakta zorlanan Emine Bulut’un, “Ben ölmek istemiyorum” diyerek feryat ettiği görüldü. Görüntülerin sosyal medyada yayılması ile birlikte Türkiye’nin gündeminden günlerce düşmedi.

Listenin üçüncü sırasında yer alan “Neslican Tay“, 2019 yılında aramızdan ayrıldı. Türkiye onu kanserle olan mücadelesi ile tanımıştı. Sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele azmi ile alkışları toplayan ve sosyal medya fenomeni haline gelen Neslican Tay’ı Türkiye unutmadı. Aramızdan ayrılan “Dilberay, Ayşen gruda, Tarık Ünlüoğlu, Devran Çağlar” listede ilk 10’da yerlerini aldılar.

Listenin dördüncü sırasında yer alan “Palu Ailesi”, Türkiye’nin adeta kanını donduran itiraflarla tanındı. İçerisinde tecavüz, istismar ve cinayet gibi suçların bulunduğu Palu ailesi olayı Türkiye gündeminde günlerce konuşulmuştu.

1) Emine Bulut
2) Ekrem İmamoğlu
3) Neslican Tay
4) Palu Ailesi
5) Tarık Ünlüoğlu
6) Kerimcem Durmaz
7) Dilber Ay
8) Ayşen Gruda
9) Devran Çağlar
10) Demet Akbağ

EK KATEGORİ

Sevgi Sözleri

Güzel Sözler

Sevgi

Aşk

Aşk Sözleri