Bismillahirrahmanirrahim www.sevgi.net.tr
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler > Teknoloji > AB, Google İçin Detaylı Bir İnceleme Başlattı

AB, Google İçin Detaylı Bir İnceleme Başlattı
Son Güncellenme : 02 Ara 2018 21:57
Sevgi Sözleri Sitemizde; Google ile ilgili haberler de yer bulmaktadır. Google’a açılan soruşturma haberimizi okuyup yorumlayabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler. sevgi.net.tr ailesi her zaman google gibi arama motorları ile uyumlu olarak çalışmaktadır.
Avrupa Birliği, Google için bir soruşturma başlattı, eğer yeterli kanıt toplanırsa, dosya mahkemeye sevk edilecek.
Avrupa Birliği, bir süredir Google’ın yaptığı her şeyi inceleme altına almıştı. Birlik, tekelleşmeye kesinlikle karşı dururken, Google’ın bir çok farklı şekilde yasaları çiğnediğini düşünüyor. Şu anki soruşturmaya bakılırsa, şu an Google bilgileri incelenirken bu durum için kanıt aramaya devam ediyor.

Son 17 ayda, Google bir çok farklı davadan dolayı 8.76 milyar Euro gibi bir para cezası ödemek zorunda kaldı. Bu para cezalarının sebeplerinden biri de yine Google ürünü olan dominant işletim sistemi Android üzerinde Google Chrome’un kullanılması konusunda baskı olması ve arama motoru olarak Google’ın varsayılan olarak atanması. Kurul ise şu an Google’ın AdSense reklam hizmetlerine odaklanmış durumda.

Yapılan anketlere göre kullanıcıların yüksek çoğunluğu Google’ın arama yaparken nasıl bir algoritma kullandığını öğrenmek istiyor. Arama motorunun yanında reklamları kullanırken bizden ne gibi bilgiler aldığı konusunda da bilgi sahibi olmadığımız durum, artık bir çok kişinin gözüne batmaya başladı diyebiliriz.

Özellikle Google AdSense’in reklam algoritması konusunda bilgi sahibi olmayışımız, Google’ın kullanıcılardan yüksek oranda bilgi çaldığı düşüncesine itiyor. Belki de bilgisayar ya da telefon fark etmeksizin yaptığınız her hareket kaydediliyor, analiz ediliyor ve reklamlar bunun sonucu olarak karşınıza çıkıyor.

Google 2. bir Facebook davasına dönüşecek mi henüz bilmiyoruz ancak bu işten paçayı kolay kolay sıyıramayacağına eminiz.

Alıntıdır:

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Tut Yüreğimden Ustam, Kemal Sunal Sözleri, Sevgi Sözleri, Aşk Sözleri
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
sevgi - aşk sözleri - sevgi sözleri - sevgi şiirleri - sohbet - chat - sevgi mesajları - güzel sözler