Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, Ceza İnfaz Personelinin yıllardan beri beklediği müjdeyi verdi.

adalet bakanı

Bakanlık Bilgi İşlem Dairesine ziyarette bulunan Bakan Bozdağ, adliyeler ve ceza infaz kurumları arasında video konferans amaçlı kullanılan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ‘ni inceledi.

Bakan Bozdağ burada, Rize ve Yozgat Ceza İnfaz Kurumları’na SEGBİS aracılığıyla canlı olarak bağlanarak kısa bir video konferans gerçekleştirdi.

Bakan Bozdağ, bağlantı kurulan ceza infaz kurumlarındaki Kurum Müdürleri, İnfaz ve Koruma Başmemurları ve İnfaz ve Koruma Memurlarıyla bir süre sohbet ederek kurumlar hakkında bilgiler aldı.

BEKLENEN MÜJDEYİ VERDİ

Görüşme esnasında Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, Ceza İnfaz Personelinin yıllardan beri beklediği konularda da kısa bir açıklama yaparak; Personel arkadaşlarımıza müjdeyi verebilirsiniz. Yıpranma konusu tamam, diğer özlük hakları konusunda da pozitif yönde büyük ilerlemeler kat ettik. şeklinde konuştu.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İpek ve Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz Yıldırım, konu hakkında Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ziyaretleri esnasında önemli açıklamalarda bulunmuşlardı.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı İpek ve CTE Genel Müdürü Yıldırım, Ceza İnfaz Personelinin yıpranma ve özlük hakları konusunda ümit verici açıklamalar yapmışlardı.