Bu sayfada; Alpemix Nedir Ne İşe Yarar, Alpemix Nedir, Alpemix Ne İşe Yarar, Alpemix, Alpemix  Programı, Alpemix Güvenli midir?, Alpemix  Mobil, Alpemix id ve şifreleri, Alpemix faydaları yer almaktadır.

Alpemix uzaktan destek, sunum ve eğitim yazılımıdır.Alpemix sayesinde farklı yerlerdeki tanıdıklarınızla, aynı bilgisayarın başında yan yana oturuyor gibi çalışabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolaydır ve kurulum gerektirmemektedir

Alpemix ile neler yapılabilir?

Müşterilerinize uzaktan destek verin

Ürün demolarınızı müşterilerinizin yanına gitmeden uzaktan yapın

Evdeki bilgisayarınızdan ofisteki bilgisayarınıza bağlanıp evden çalışmaya devam edin

Uzman olduğunuz bir bilgisayar yazılımı hakkında çalışma arkadaşlarınıza uzaktan eğitim verin

Farklı ortamlarda bulunan birden fazla çalışma arkadaşınızla aynı bilgisayar ekranı üzerinde tartışın

Tüm çalışanlarınızı belirli bir hiyerarşik yapıda tanımlayarak bir birleri ile sesli iletişim, yazılı mesajlaşma, dosya transferi, ekran paylaşımı yapabilmelerini sağlayın

Sürekli açık olan ve başında kimsenin bulunmadığı bilgisayarlarınıza istediğiniz zaman kolayca bağlanın.

Aşağıda anlatılan senaryolardan birisi size tanıdık geliyorsa, uzak masaüstü için bulabileceğiniz en hızlı ve kolay çözüm Alpemix!

Müşterilerime oturduğum yerden uzaktan teknik destek vermek istiyorum.

Uzaktaki bir arkadaşım bilgisayarında sorun yaşıyor ve benden yardım istiyor. Fakat bilgisayar bilgisi zayıf olduğu için yardımcı olamıyorum.

Dışarıda iken laptopımdan evdeki bilgisarıma ulaşıp, sanki evdeymişim gibi işlem yapabilmek istiyorum. Gerekirse iki bilgisayarım arasında dosya aktarımını güvenli olarak yapabilmeliyim.

Farklı şehirlerdeki, farklı ülkelerdeki müşterilerime ürünlerimin demosunu, yanlarına gitmeden kendi bilgisayarım üzerinden uzaktan yapmak istiyorum.

Çok sayıda müşterim var. Ve birden fazla teknik destek veren çalışanım var. Çalışanlarım ve müşterilerim herhangi bir yere üye olup birbirlerini listelerine eklemeyle uğraşmamalı. Kullanıcı adı ve parolalarını ben belirleyebilmeliyim. Ve bu kullanıcı adıyla giriş yaptığı zaman müşterilerim tüm teknik destek veren çalışanlarımı görebilmeli. Ve kolayca uzaktan destek alabilmeli.

Üzerinde çalıştığımız bir proje var. Ekip arkadaşlarım ve müşterim farklı şehirlerde. Projenin çizimi üzerinde uzaktan tartışıp fikir alışverişinde bulunmamız gerekiyor.

Ben bazı bilgisayar programlarını çok iyi derecede biliyorum. Ve bu konuda üç arkadaşıma aynı anda uzaktan ders vermek istiyorum. Uzaktan ders verirken sesli iletişim seçeneği de olmalı. Ve arkadaşlarım anlatımım esnasında ekranın herhangi bir yerinde soracağı soruyu gösterebilmeli. Ve arkadaşlarıma izin verip onların da ekranım üzerinde yaptığım şeyleri tekrar yapmalarına imkan sağlayabilmeliyim.

Şirketimizin birimleri farklı binalarda, farklı şehirlerde ve bazı birimleri de farklı ülkelerde. Farklı ülkedeki çalışanlarım bile benim kendi bilgi işlem çalışanlarımdan uzaktan destek alabilmeli. Çalışanlarım güvenli olarak dosya gönderimi yapabilmeli ve aynı ekran üzerinde projelerimizi uzaktan tartışabilmeli. Tüm çalışanlarımın bir yere üye olmasına gerek kalmadan benim belirleyebileceğim kullanıcı adı ve parola ile şirketimizin diğer çalışanlarına kolayca ulaşabilmesi gerekiyor.

Sadece şirket içindeki bilgisayarlar arasında iletişim kurulmasını istiyorum. Şirket dışındaki bir bilgisayardan şirket içine veya şirket içindeki bir bilgisayardan şirket dışına bağlanılmasını engellemek istiyorum. Ve istersem bu kısıtlamanın belli kullanıcılara uygulanmamasını sağlamak istiyorum

Kendi müşterilerime kullanıcı adı tanımlayarak direk liste üzerinden ulaşmak güzel.Ancak benim yüzlerce müşterim var. Her birine tek tek kullanıcı adı tanımlayamam diyordanız Grup Parolası kavramı ile bu zorluğu kolayca aşabilirsiniz.Bu özellik için firmanızın en az 1 pro kullanıcı hakkı olması yeterli.

10 adet bilgisayarı müşterilerim veya çalışanlarım için ortak kullanıma açmak istiyorum.Bir bilgisayara aynı anda 1 kişi uzaktan bağlanıp kullanabilsin. Kullanımda olan bilgisayarı listemde görebileyim.Ve IP sınırlaması vs. gibi ayarları bu bilgisayarlar için yapmak istiyorum.Bu özellik için firmanızın en az 1 pro kullanıcı hakkı olması yeterli