Bismillahirrahmanirrahim www.sevgi.net.tr - www.zurna.biz
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler > Beşiktaş’ın 111. yılı ve Başkan’ın Açıklamaları

Beşiktaş’ın 111. yılı ve Başkan’ın Açıklamaları
Son Güncellenme : 19 Mar 2014 18:54

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve spor yorumcusu Şansal Büyüka LİG TV’de katıldıkları programda Ömer Güvenç’in sorularını yanıtlıyor.

BJK 111. YIL

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena inşaatı hakkında; “Yolları gördüğünüz zaman, burası dört tarafı yol olan bir mekan. Ve her dakika trafik var. Bu alandan biz 70 bin kamyon moloz çıkardık. Dmeek ki bi o kadar da malzeme girecek. BU el emeği göz nuru olan bir şey. Başka stadlardan bahsedecek olursak, mesela TT Arena. Alan itibariyle çok geniş bir alan. Hafriyat derdi yok. Bizde ise bu şans yok. Biz trafiğin içindeyiz. Konteynır koyacak yer yok. Bizim konteynırlarımız belediye izniyle yolun ortasında duruyor. Şu anda iki yüz elliye geldik ama on beş yirmi gün sonra beş yüzü buluruz. İnşaatın bir süreci var. Yavaş yavaş elektrik- mekanik gelecek. Basamaklar gelecek.” dedi.

-KİTAP YAZACAĞIM-

Başkan Fikret Orman, “Bu stadın altından su çıkmadı. Su ile alakalı bir sıktımız yok. Göründüğü gibi çalışıyoruz. Bu stadyum bittikten sonra bu stat ile alakalı bir kitap yazacağım ve olanları anlatacağım.” şeklinde konuştu.

-30 AĞUSTOSTA BİTİRMEK İSTİYORUZ-

Stadın bitiş tarihiyle ilgili soruları cevaplayan Orman, ““ Ben geçen sene Haziran 16’da Beşiktaş Kulübü Başkanı oldum. Hiçbir zaman stadın bitişi ile alakalı tahahütüm yoktur. Beşiktaş’ın çıkışı bu stadın bitimi ile olacak. Beşiktaş’ın borcu yüksekken göçebe kuşları gibi statlarda oynamak problem yaratıyor. Bir an evvel bu stadın bitmesi gerekiyor. Bu yüzden 30 Ağustos’ta stadı bitirmek istiyoruz. Bizi en çok zorlayacak kısım stadın çatısıdır. Bu süreçler zor süreçlerdir. Bende zor dönemlerin insanıyım. Arkadaşlarımız ile beraber elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

-ÇİĞ YEMEDİM Kİ KARNIM AĞRISIN-

Kendisine gelen eleştirileri de değerlendiren Orman, “Yöneticilik şikayet etme değil, çözüm arama sanatıdır. Branşlarımız bir transferden yürüyecek. Bu ay sonu kredi ödemelerimiz var. Bunları yaparken stadyum geliri yok ve giderimiz var. Bir gün gelecek bunları yazacağım ve insanlar farkına varacaktır. Büyük zorluklar ile bu noktalara geliyoruz. Bana muhalefet yapmak isteyen kitlede var. Benim alnım açık. Çiğ yemedim ki karnım ağrısın. Bu mücadeleyi Beşiktaşlılar için yapıyorum. 26 Mart 2012’de Beşiktaş Kulübü Başkanı oldum. O tarihten itibaren stadın müracaatı bile yoktu. Bu izni almak çok uzun bir süreçti. Buranın bölge planları yoktu. Üç bölgenin kesiştiği yer. Anıtlar Kurulu, Bakanlıklar, karşı çıkan bakanlar. Çok zorlandık.” ifadelerini kullandı.

-LOCAYI ALAN 24 SAAT KULLANABİLECEK-

Localar hakkında da konuşan Orman; “ 144 Locamız var. Bir de 657 kişilik loca var. Şuana kadar 81 Loca satıldı. Diğer yandan 1903 tribünümüz var. Burada koltuk ve loca alan yer almış oluyor ve temele harç koyuyor. Fena gitmiyoruz. İyi gidiyoruz. Locayı alan 24 saat kullanabilecek. Bunun yanında Fitness ve sauna olacak.” ifadelerini kullandı.

-400 KİŞİLİK OTOPARK OLACAK-

Ulaşım ve otopark konusuna da ışık tutan Orman; “Kapalının üst tarafını daha makul fiyata tutmaya çalışacağız. İçerinde hijyenik ortamlar olacak. Çocuklarınızı alıp tuvalete gideceğiniz hijyeniklik yok. Buranın çıkan demirini mütahit satın aldı. 1800 ton Demir kullanılmış. Şimdi biz 22.000 ton demir kullanıyoruz. Zemin ile alakalı bir bölüm vardı, orası ile ilgili kazı çalışması yapılmıştır. Depreme dayanıklı ve 400 kişilik otoparkımız olacaktır. Olimpiyat Stadına gidip, gelmek maliyet açısından büyük maliyet ve zamana gerek duyuluyor. Burada öyle bir sorun yok” şeklinde konuştu.

-BOĞAZIN YANINA BÜYÜK ÇELİK YAKIŞMAZ-

Stadın çatısı hakkındaki soruları da cevaplayan Beşiktaş Kulübü Başkanı; “Stadın çatısı özeldir. Halat sistemi ile yapılmış bir sistemdir. Deprem bölgesi olduğu için o halatın gezer şekilde olması lazım. Boğazın kenarında olan bir yere büyük büyük çelik şeyleri koymak yakışmaz. Böyle bir stadyum 150 milyon Dolar’dan aşağıya çıkmaz. Biz yarısına çıkacağız.”

-UEFA’DA FİNAL OYNAYACAĞIZ-

Kulübün geleceği hakkında da konuşan Orman; “Uefa finalini kendimiz oynayacağız. Bunu herkes hayal gibi görüyor. Lucescu’nun çalıştırdığı kulübün olduğu yere bakın. 10 ay kış. Şehir 800.000 kişilik. 75 milyon Euro ile Uefa kupasını aldılar. Buraya bir de bakın. Bu bütçelerin daha fazlasını yapabiliriz. Neden bizde olmayalım? Olacağız. Ben buna inanıyorum. Biz ne zaman ki idari ve gelir manasında o seviyeye gelirsek, bunun olacağını herkes görecek ve istikrarlı olarak devam edecek.” dedi.

-BASKETBOL SALONU DA YAPACAĞIZ-

Vodafone Arena’dan sonraki hedeflerini de paylaşan Orman, “Beşiktaş 3.6 milyon civarında sponsorluk anlaşması yapıyordu. Şimdi 14-15 milyon civarlarında sponsorlar oluyor. Beşiktaş bütün sponsorlukları ile iyi seviyeye geliyor. Stat ile beraber rakiplerimiz ile arayı kapayıp, öne geçmek istiyoruz. Eylül’den itibaren bunlar konuşulmaya başlanır. Burayı bitirdikten sonra 8-10 bin kişilik basketbol salonu yapacağız.” dedi.

-BURSASPOR TARAFTARI BİZİMLE İYİ İLGİLENDİ-

Beşiktaş’ın genel durumunu da değerlendiren Beşiktaş Kulübü Başkanı; “ Ahmet Nur Çebi bana çok ağabeylik yaptı. Çünkü fevri taraflarım çok fazladır. Para ile alakalı konularla o ilgileniyor. Ben hiç oralara yoğunlaşmam. Ahmet Nur Çebi ile uyumlu çalışırız. Beni yıkmanın yolunun içeriden olacağını düşünüyorlar. Bunu kimse yemez. Bizim tek derdimiz ailemize iyi isim bırakmak. Ben uzun süreli bu işi yapma gibi niyetim yok. Sinir sistemi olarak beni yıpratıyor. Beşiktaş’ta mali problemin olduğu yerde ahlaki problemler vardır. Yalanlar, iftiralar, şantaj oluşturup, bir şeyler talep etmeler. Bunların hepsi oluyor. Artık onlara da alıştım. Beşiktaşlılar da bizi tanıdı. Hamd olsun büyük destek görüyoruz. Türk sporu açısından da Fenerbahçeli , Galatasaraylılar ve Trabzonsporlulardan büyük destek görüyoruz. 2 senedir 1 kere bile küfür yemedim. Bursa taraftarı bizimle iyi ilgilendi. Nereye gitsek iyi karşılandık.” ifadelerini kullandı.

-BİZİ ANLAYIŞLA KARŞILAYIN-

Yayıncı kuruluşla ilgili problem yaşamadığını söyleyen Orman; “Futbol takımının parasını, geçmişten gelen paralar, yatırım yap, borcu aşağı çekmek kolay değil. Bir de bunların üzerine hakem hatalarını görünce kahır oluyorum. Ben en çok bununla karşı karşıyaya kalıyorum. Ç.Rizespor maçında 2 penaltı çalınması. Nezaketen bir şey söylemeyeyim diyorum ama artık canımız tak ediyor. Biz şamar oğlanımıyız? Yeter artık. Beşiktaş haksızlıklara geldiği zaman ortamı germeyelim diyorum ama olmuyor. Oyun sahada adil oynanmalı. Bizim Lig Tv ailesi ile bir sorunumuz yok. Bilic’de kendisi söyledi. Bizim durumumuz haksızlıklardır. Bizi lütfen anlayışla karşılayın” dedi.

-BİZDEN GİDEN NEREYE GİDERSE GİTSİN-

Gökhan Töre, Manuel Fernandes ve Hugo Almeida’nın akıbeti hakkında da konuşan Orman; “Drogba’nın sözleşmesi bitiyor ve konuşulmuyor. Fenerbahçe’nin sol beki Caner’in sözleşmesi bitiyor ve konuşulmuyor. Hep bizim oyuncularımız konuşuluyor. Biz Türkiye’nin en köklü camiasıyızdır. Tıkır tıkır paraların ödendiği yerde bu kadar güzel imkanların olduğu yerde sen kalmak isteyeceksin. Almeida, Beşiktaş’ın parçası olmak için saldırıyor. Onun kalması için bütün gayretimizi göstereceğiz. Gökhan Töre’nin futbol tarihindeki atığı ilk gol Trabzonspor maçında attığı goldür. Beşiktaş ona destek çıkmış. Oyuncu kalmak istiyorsa bunu gösterecek. Bizim kulübümüz çok kıymetli. Bizim oyuncularımızda kıymetli. Oyuncularımız kulübümüzde kalmak isterse ben varım. Gökhan Töre’yi çok seviyorum. Çok tatlı bir çocuk. Eğer bizim dediklerimize gelirseler olabilir. Bir oyuncu benden gittikten sonra nereye giderse, gitsin. Egemen sözleşmesini fesih etti ve Fenerbahçe’ye gitti. Aman Fenerbahçe’ye gitmesin diye benim ahlakıma uymayan oyuncu ile kontrat mı yapacağım? Bunu artık aşmak lazım. Bunlar olacaktır ve olması da lazım.” dedi.

-BANK ASYA’DAN TAKIM ALMAK İSTİYORUM-

Teknik direktör Slaven Bilic ve Beşiktaş Kulübü’nün alt yapısı hakkında konuşan Orman; “Samet Aybaba, Beşiktaş’ta çok önemli iş yapmıştır. Bizlerle çok uyumlu işler yapmıştır. Hatta MP Antalyaspor maçında Samet hocayı onure edelim dedim. Samet hoca yanlış anlaşılır demiş. İyi ki de yapmamışız.1 hafta sonrada görevinden ayrıldı. Şahsen de kendisini çok severim. Samet hocaya ben git demedim. Konuşmadım bile. Beşiktaş için birincilik dışındaki hiçbir derece bizi tatmin etmez. 5 sene üst üste şampiyon yapacağım da demedim. Bilic ile şampiyon olacağımıza inancımız tamdır. Fenerbahçe, Galatasaray’a, Fenerbahçe’de bize gelecek. Umudumuz var. Önümüzdeki sene Bilic ile devam edeceğiz. Bilic ile uzun süre kontrat yapmak istiyoruz. Tabii ki göstereceği performans da önemlidir. Genç oyuncularımızın yetişmesini sağlamak için Bank Asya’dan takım almak istiyorum” dedi.-AYIP, YAPANA AİTTİR-

“Stat bitince diğer takımlara stadı verir misiniz” sorusuna Orman; “Diğer takımlara bazı kırgınlıklarım var. Birisinin hata yapması, bizim hata yapmamızın sebebi değildir. Ayıp yapana aittir. Biz yapıcı olmak isteriz. Kulüp başkanlarının ne tür baskı gördüklerini tahmin edebiliyorum.” şeklinde konuştu.

-BİZİ DEDİKODULAR İÇERİSİNE ÇEKMESİNLER-
Dernekler hakkında da konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı; “Derneklerimiz bu stat bitene kadar beni bir yere çağırmasınlar. Bunu resmi siteden de yayınlayacağız. Bugün itibari ile benimle beraber bu işe girmiş arkadaşlarıma beni satmadıkları için teşekkür ediyorum. Beşiktaşlılar bize inansınlar. İyi şeyler yapmak istiyoruz. Bunlar desteklenmelidir. Bizi yanlış dedikodular içerisine çekmesinler. Çok rahatsız oluyoruz. Biraz vicdan ve ahlakı olanlar bunu duyuyordur.” dedi.
Fikret Orman ayrıca; ” 2 Ay sonra Mayıs’ın 15’i ya da 20’si gibi bir program daha yapacağız.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
sevgi - aşk sözleri - sevgi sözleri - sevgi şiirleri - sohbet - chat - sevgi mesajları - güzel sözler