İstanbul Kartal’da Cezaevi aracındaki mahkumu kaçırmak isteyen şüpheliler ile askerler arasında hastane bahçesinde çatışma çıktı.

ist.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki olay saat 10.30 sıralarında meydana geldi. Maltepe Cezaevi’nden gelen cezaevi aracı, poliklinikler önüne park etti. Göz bölümüne getirilen Erol Arazici (35) adlı mahkum, infaz koruma memurları tarafından araçtan indirildi. Cinayet ve gasp suçlarından ömür boyu müebbet hapis cezası aldığı belirtilen mahkum polikliniğe götürülürken, 34 JJA 07 plakalı otomobilde bulunan 4 kişi, silah çekerek mahkumu kaçırmaya çalıştı. Durumu gören askerler hemen olaya müdahale etti. 

“MAHKUMU KAÇIRAMADAN KAÇTILAR”

Mahkumu kaçırmak isteyen kişiler ateş açınca askerler de karşılık verdi. Mahkumu kaçıramayacaklarını anlayan kişiler geldikleri otomobil ile kaçtı. Çatışma sırasında şüphelilerin sıktığı bir kurşun cezaevi aracına isabet etti. Olay sırasında hastane bahçesindeki vatandaşlar büyük bir korku yaşadı. Görgü tanıkları, “Mahkumu kaçırmak istediler, askerler müdahale edince çatışma çıktı. Mahkumu kaçıramadan kaçtılar” diye konuştu. Polis güvenlik şeridi çekerken Olay Yeri İnceleme ekipleri detaylı delil incelemesi yaptı. Yerde bulunan boş kovanlar incelenmek üzere emniyete götürülürdü. Kaçırılmak istenen mahkum başka bir cezaevi aracıyla yoğun güvenlik önlemleri altında yeniden cezaevine götürüldü. Polis ekipleri olayın ardından kaçan şüphelileri yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

3 KİŞİNİN EŞKALİ BELİRLENDİ

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tedavi amacıyla getirilen mahkumu kaçırma girişiminde bulunan 3 kişinin eşkali belirlendi.

“Adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldığı öğrenilen Erol A’yı, tedavisi için ring aracıyla getirildiği hastane önünde kaçırmaya çalışan ancak jandarmanın müdahalesi üzerine amaçlarına ulaşamayan 3 şüphelinin yakalanması için polis ekiplerince çalışma başlatıldı.

Hastane ve çevresindeki güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen polis, şüphelilerin eşkalini belirleyerek, tüm ekiplere bildirdi.

Şüphelilerin kimlik tespitlerinin yapılması ve yakalanması için çalışmalar sürüyor.

RİNG ARACININ ŞOFÖRÜ OLAYI ANLATTI

Bu arada, kaçırılmak istenen Erol A’yı hastaneye getiren ring aracının şoförü Alim Koçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayı şöyle anlattı:

“Jandarma ekibi, muayene işlemlerinin bitmesinin ardından mahkumu araca getirdiği esnada, önceden plan yapmış ve organize olmuş bir ekip jandarmanın önünü keserek mahkumu kaçırmaya çalıştı. Bu sırada jandarma görevlileri ile şüpheliler arasında arbede çıktı. Şüpheliler, mahkumu kaçıramadılar ama arbededen faydalanarak kendilerini bekleyen araca binip kaçtılar.”DHA/AA

Erol Arazici kimdir, Erol Arazici kim, Cezaevi aracında firar, Ring aracında firar, Cezaevi aracında firar girişimi, Ring aracında firar girişimi