Bismillahirrahmanirrahim www.sevgi.net.tr - www.zurna.biz
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Güzel Sözler > Çiçek Sözleri > Çiçek Sözleri

Çiçek Sözleri
Son Güncellenme : 22 Mar 2018 10:27

Yazımızda; Çiçek Sözleri, Çiçek ile İlgili Sözler, En Güzel Çiçek Sözleri, En iyi Çiçek Sözleri, Sevgiliye Çiçek Sözleri, Aşkına Çiçek Sözleri, Çiçek Sözleri Kısa, Çiçek Sözleri Uzun, Sevgiliye Çiçekli Sözler, Çiçekler ile ilgili Sözler, Çiçek Sözleri Güzel, Güzel Çiçek Sözleri, Etkileyici Çiçek Sözleri, Çiçek Sözleri Tumblr, Çiçek Sözleri Facebook, Çiçek Sözleri Twitter, Çiçek Sözleri Sms, Çiçek Sözleri Kısa Mesaj, Çiçek Sözleri Mevlana yer almaktadır.

Bir deniz düşün, susuz. Bir insan düşün, mutsuz. Bir gece düşün, uykusuz. Bir bahar düşün, çiçeksiz. Bir gönül düşün, sevgisiz. Bir de beni düşün, sensiz.

Kalbimde 3 çiçek yetiştirdim. Sevmek, sevilmek ve beklemek. Sen bunlardan ikisini kopardın. Bana sadece biri kaldı, beklemek.

Benim seni sevdiğim kadar güneş toprağı sevseydi toprak dört mevsim çiçek açardı.

Çiçekçi kız bak bana, sarı lira verecem ben sana 🙂

Bir kişi var unutamadığım, bir isim var söyleyemediğim,bir çiçek var koklayamadığım, bir sen varsın dünyada sevmeye doyamadığım…

İnsanın hayalleri olmalı cennetin bir bahçe gibi özlemleri olmalı açan çiçekler gibi birde seveni olmalı…onun için.

Bugün hiç yüz vermedim güneşe, seni anlatıp hava attım çiçeklere, seni yazdım göğün en tepesine, bir de bağırdım duydun mu? Seni çok özledim diye…

Yeryüzündeki binlerce çiçek arasından en güzeli ve anlamlısı olan anneme,seni çook ama çok çok seviyorum…en anlamlı günde yanında olabilecek olmak çok güzel…

Yedi ayrı iklimden yedi çesit arı getirseler yedi çesit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz… İyi ki varsın!

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka, Kadir geceniz mübarek olsun.

Dünyadaki çiçeklerin en güzeli güldür, güllerin en güzeli ise sen. Günün kutlu olsun babacığım.

Yeşilliklerden, çiçeklerden meydana gelen bahçe geçici; fakat akıldan meydana gelen gül bahçesi, hep yeşil ve güzeldir.  Mevlana

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.

Yedi ayrı iklimden yedi çesit arı getirseler yedi çesit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz… iyi ki varsın!

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka, Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

Bütün kızlar çicek olsun arı olmazsam namerdim.

Behdanem benim. . düşünsene bir kez dahi olsa. dikenin güle, ipek böceğinin kozasına olan o büyük sevgisini. uçurum çiçeklerinin yaşama inat koklanmıcaklarını bilerek her defasında açtıklarını. ben de behdanem seni yüreğime can yazdım bir kere. o muhteşem sevgi ile yaşama ve sana inat. .

Fazla nazik olma mezarına çiçek yollarım bu durumda.

Biz sevgiliye çiçek verenlerden değil, arkadaşa can verenlerdeniz.

Hayati uçurumlarda géçmiş bir adamada mézar olarak uçurumun kénari yakisir. unutma! ucurumun kénarindada çicéklér yétisir

Kayboldum, kalbimin içindeki şehirde
Saksıdaki çiçek susuz kaldı pencerede
Ay sırtımda gece lambası
Kaldırımlar evim
Kayboldum bul beni
Bu şehir bu sokaklar senin

Gidersen çıplak ayak gezerim can kırıklarımda, Sen beni anmazsan geçmez ki hıçkırıklarımda. Açlığımda mis kokar dumanı üstünde sensizliğimin, Yağmurda toprak , baharda çiçek kokarsın. Sensizliği olursun sarhoşluğumun her gece, sebebim olursun.

Aklıma kadeh tutuşların geliyor
Çiçek Pasajında akşam üstleri
Asıl yoksulluk ondan sonra başlıyor.

Sana nasıl hitap etmeliyim bilmiyorum. Hayatim desem hayat çok kısa, çiçeğim desem çiçek soluyor. Sana canim demeliyim, çünkü bu can sen oldukça yasıyor…

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
sevgi - aşk sözleri - sevgi sözleri - sevgi şiirleri - sohbet - chat - sevgi mesajları - güzel sözler