Bismillahirrahmanirrahim www.sevgi.net.tr
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler > Teknoloji > E-Spor Federasyonun ilk E-Spor Kulübü Belli Oldu

E-Spor Federasyonun ilk E-Spor Kulübü Belli Oldu
Son Güncellenme : 04 Eki 2018 12:18

Saydamızda; E-Spor Federasyonun ilk E-Spor Kulübü Belli Oldu, E-Spor Federasyonu, E-Spor Kulübü, Great Sultans, Muhteşem Sultanlar, e-spor, e-oyun yer almaktadır.

Günden güne daha da geniş bir kitleye yayılan e-spor tutkusu Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın dikkatini çekince, Nisan 2018’de Türkiye e-Spor Federasyonu kurulmuştu. Şimdi de federasyon tarafından tanınan ilk resmi e-spor kulübü sonunda belli oldu.
Türkiye’deki e-spor kulüpleri için resmiyet kazandırması beklenen, e-spor dünyasını şekillendirecek ilk girişimler geçtiğimiz yılın sonlarına doğru hız kazanmıştı. Yapılan çalışmalar sonucunda Nisan 2018’de alınan Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye e-Spor Federasyonu kurulmuştu. Federasyonun amacı, tıpkı diğer spor dallarında olduğu gibi alana ilişkin düzenlemeleri getirmek olacak.

Ülkemizde faaliyet gösterip hali hazırda uluslararası pek çok başarıya imza atan e-spor kulüpleri, federasyon üyesi olduktan sonra resmi bir kulüp olarak tanınacak. Ayrıca resmi liglerde mücadele edebilecekler.

Ülkemizdeki en genç e-spor kulüplerinden olan Great Sultans (Muhteşem Sultanlar), kuruluşlarının üzerinden henüz 1 yıl geçmeden federasyon tarafından tanınan ilk e-spor kulübü oldu. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaşayan yetenekli oyuncuları bir araya getiren kulüp; Fortnite, ZULA, FIFA, PUBG, mobil oyunlar ve yarış oyunları gibi alanlarda çok sayıda takıma sahip.

Great Sultans, Türkiye’yi uluslararası arenalarda düzenlenen e-spor turnuvalarında temsil etmek için sabırsızlanıyor. Kulübün bu yönde kadro genişlettiğini, özellikle PUBG ve FIFA takımına önemli transferler yaptıklarını da belirtelim.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Tut Yüreğimden Ustam, Kemal Sunal Sözleri, Sevgi Sözleri, Aşk Sözleri
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
sevgi - aşk sözleri - sevgi sözleri - sevgi şiirleri - sohbet - chat - sevgi mesajları - güzel sözler