Sayfamızda; Eş Görüş Odasında Cinayet, Eş Görüş Odası, Pembe Oda, Pembe Odada Cinayet, Ceza Evinde Cinayet, Ceza İnfaz Kurumunda Cinayet, Sivas E Tipi Cezaevinde Cinayet yer almaktadır.

Sivas E Tipi Cezaevi’nde cinayetten hükümlü 29 yaşındaki Metin Avcı, ziyaretine gelen eşi Leyla Avcı’yı girdikleri ‘pembe oda’ içinde, 3 santimlik bıçakla boğazını keserek öldürüp, intihara kalkıştı. Amcasının oğlu Engin Avcı’yı eşine tecavüz ettiği gerekçesiyle öldürmek suçundan mahkum Metin Avcı ifadesinde, eşi Leyla’yı amcasının oğlunun tecavüzüne uğradığı için öldürdüğünü söyledi.

Şanlıurfa’da 16 Eylül 2010 tarihinde amcasının oğlu Engin Avcı’yı silahla vurup, boğazını bıçakla keserek öldüren Metin Avcı, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Yargılama aşamasında Şanlıurfa Cezaevi’nde kalan ve daha sonra Sivas E Tipi Cezaevi’ne nakli yapılan Metin Avcı’yı dün Elazığ’da yaşayan eşi Leyla Avcı, kayınpederi İsmet Avcı ve 3 çocuğu ile birlikte ziyarete geldi.

PEMBE ODADA ÖLDÜRÜP İNTİHARA KALKIŞTI
Babası ve çocuklarıyla bir süre görüşüp hasret gideren Metin Avcı, ardından eşi Leyla’yı alıp eşlerin görüşmeleri için hazırlanan ve ‘pembe oda’ adı verilen odaya geçti. Metin Avcı, odaya girerken meyve tabağı ile meyveleri soymak için kantinden aldığı 3 santimlik çakıyı da götürdü.
Gözetleme olmayan ve sadece çağrı butonu bulunan odada 3 saatlik görüşme süresi dolmasına rağmen Leyla ve Metin Avcı çifti çıkmadı. İnfaz koruma memurları kapıyı çaldı, ancak içerden ses gelmedi. Kapıyı kırarak ‘pembe oda’ya giren görevliler, boğazı kesilen Leyla Avcı’nın kanlar içinde cesediyle karşılaştı, bileklerinde kesikler olan Metin Avcı’yı da baygın halde buldu.

Yapılan incelemede Metin Avcı’nın eşini cezaevi kantininden aldığı 3 santimlik bıçakla boğazını keserek öldürdüğü, genç kadının çağrı butonuna basamadığı anlaşıldı
Leyla Avcı’nın cesedi olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Numune Hastanesi’nde tedaviye alınan Metin Avcı’nın eşini öldürdükten sonra bileklerini keserek intihara kalkıştığı saptandı.
“TECAVÜZE UĞRADIĞI İÇİN ÖLDÜRDÜM”

Olaydan sonra hastaneye kaldırılarak tedaviye alınan Metin Avcı’nın kendine geldikten sonra ifadesi alındı.

Amcasının oğlu Engin Avcı’yı, eşi Leyla Avcı’ya tecavüz ettiği için 4.5 yıl önce tabancayla göğsünden vurup, bıçakla boğazını keserek öldürdüğünü anlatan Metin Avcı’nın, bu olaydan sonra ilk kez baş başa kaldığı eşi Leyla’yı da amcasının oğlunun tecavüzüne uğradığı için öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Metin Avcı, ifadesinin ardından yeniden E Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüldü
3 ÇOCUKLARI VARDI
Leyla ve Metin Avcı çiftinin 2005 yılında evlendikleri ve 9 yaşında N., 6 yaşında Y. ve 4 yaşında E. adında 3 çocukları bulunduğu öğrenildi. Cezaevine giden çocukların babalarıyla görüştüğü, daha sonra dedeleriyle birlikte dışarı çıktıkları ve çiftin özel görüşmesini bekledikleri öğrenildi.
YÖNETMELİK NE DİYOR
Ceza İnfaz Kurumlarında, Koğuş, Oda ve Eklentilerinde Bulundurulabilecek Kişisel Eşya, Gıda, Tıbbi Malzeme ve Diğer İhtiyaç Maddeleri ile ilgili yönetmelikte “Koğuş, oda ve eklentilerinde, her hükümlü için kantinden temin edilmek şartıyla 1 adet uç kısmı sivri olmayan 10 santimetre uzunluğa kadar bıçak, plastik veya yumuşak metalden imal edilmiş çatal, yemek ve çay kaşığı, 0.50 mm. kalınlığında 2 adet metal yemek tabağı ve 2’şer adet cam su bardağı ile çay bardağı ve tabağı bulundurulabilir” maddesi yer alıyor.