Bismillahirrahmanirrahim www.sevgi.net.tr
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler > Teknoloji > Google 600 Milyon Dolarlık Danimarka Veri Merkezini Açıyor

Google 600 Milyon Dolarlık Danimarka Veri Merkezini Açıyor
Son Güncellenme : 21 Kas 2018 9:40

Sayfamızda; Google, Google 600 Milyon Dolarlık Danimarka Veri Merkezini Açıyor, Danimarka, Data Merkezi, Veri Merkezi, Data, Veri, Google Veri Merkezi, Google Veri Merkezleri yer almaktadır.

Google, Danimarka sahilinde yeni bir veri merkezi açacağını duyurdu.

Google, Danimarka sahilinde yeni bir veri merkezi açacağını duyururken, bu merkez şirketin Avrupa'daki beşinci veri merkezi olma özelliğine sahip olacak. ABD teknoloji devi, veri merkezi için ülkenin Kopenhag başkentinin batısında, Jutland Yarımadası'nın doğu kıyısında bir yer seçti.

Google'ın Danimarka'da açacağı bu veri merkezi, Apple ile aynı yarımadada yer alacak ve iki tesis birbirlerine birkaç saat uzaklıkta olacak. 2015 yılında Apple, ilk veri merkezini Jutland'da kurulacağını duyurdu ve şirket, Danimarka ve Almanya sınırına yakın bir yer olan Aabenraa'da ikinci tesisini inşa etti.

Karbon emisyonlarını dengelemek amacıyla Google, yeni inşa edeceği veri merkezinde yenilenebilir enerji ürünlerinden yararlanmak için Güç Satın Alma Anlaşmaları'na (PPA) yatırım yapmayı planlıyor. Şirket, Danimarka'daki veri merkezini 2021 yılında tamamlamayı planlıyor. Tesis faaliyete geçtiğinde 150 ila 200 kişi istihdam edecek.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Tut Yüreğimden Ustam, Kemal Sunal Sözleri, Sevgi Sözleri, Aşk Sözleri
Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
sevgi - aşk sözleri - sevgi sözleri - sevgi şiirleri - sohbet - chat - sevgi mesajları - güzel sözler