Sayfamızda; Google Play 22 uygulamayı sildi, Google tıklama sahtekarlığı yapan 22 uygulamayı sildi, google play, google, Google Play’den Silinen 22 Uygulama, android, iOS, tıklama, site yer almaktadır.

Kullanıcıların güvenliği konusunda oldukça hassas bir politika izleyen Google, toplamda 2 milyondan fazla indirilen uygulamaların fişini çekti.

Günümüzde birçok site sahibi veya geliştirici için büyük bir ekmek kapısı haline internet reklamlarının bazıları, kullanıcıları sömürmek amacıyla kullanılıyor. Google da bunu fark etmiş olacak ki tıklama sahtekarlığı yapan birkaç uygulamanın önünü kesti.

33 farklı markanın, 249 farklı Android telefonunda yer alan ve 4.4.2’den 7.x’e kadar birçok telefonu adeta zehirleyen uygulamaların listesini hemen aşağıdan bulabilirsiniz.

Google Play’den Silinen 22 Uygulama

Sparkle FlashLight
Snake Attack
Math Solver
ShapeSorter
Tak A Trip
Magnifeye
Join Up
Zombie Killer
Space Rocket
Neon Pong
Just Flashlight
Table Soccer
Cliff Diver
Box Stack
Jelly Slice
AK Blackjack
Color Tiles
Animal Match
Roulette Mania
HexaFall
HexaBlocks
PairZap

Eğer siz de bu uygulamalardan herhangi birine sahipseniz, hem telefonunuzun güvenliğini hem de kişisel bilgilerinizi korumak için hemen bu uygulamaları telefonunuzdan silmenizi tavsiye ediyoruz. Bu uygulamaların bir kısmının iOS için de bulunduğunu belirtelim. O yüzden yukarıda yer alan uygulamalardan biri iOS cihazınızda bulunuyorsa aynı şekilde onları da silmenizi tavsiye ederiz.

Peki Nedir bu Tıklama Sahtekarlığı?

Tıklama sahtekarlığı, internet üzerindeki sitelere yapılan kötü amaçlı tıklamalardır. Elle birçok kez aynı siteye tıklama yapılabildiği gibi, bazı programlar (bot) tarafından otomatik yaptırılabilir. Farklı bilgisayarlardan giriş yapıp organize olan ve tıklama sahtekarlığı yapan oluşumlar da tespit edilmiştir.