Bu sayfada Google’da En Çok Aranan 15 Kelime, Google’da En Çok Aranan Kelimeler, Google’da En Çok Arananlar, Google’da En Çok Neyi Aramışız, Google’da En Çok Neler Aranmış, Google’da Aranan Kelimeler, Google’da Aranan Kelimeler İstatistiği, Google’da En Çok Aranan Kelimeler 2018, Google’da En Çok Arananlar 2018, Google En Çok Aranan, internet’te En Çok Aranan Kelimeler, internette En Çok Aranan Şeyler yer almaktadır.
Google bir arama motoru olmasının yanı sıra, belki de milyonlarca lira harcayarak yapabileceğiniz bir araştırma anketi vazifesi de görüyor. Türkiye’nin bir nevi nabzını tutan Google aramalarında bu ayın ilk haftasında en çok neler aratıldı?

Google’da genel olarak çok fazla aranan kelime ve tabirler bir kenara, ülke genelinde olup bitenlerle de aramaların yoğunluğu değişebiliyor. Ülkemizin hazırlandığı 24 Haziran seçimleri, dini günler ve ülkece olmazsa olmazımız magazin gündemi gibi konularda merak edilenler, Google’da yoğunlukla aranıyor.

Biz de sizler için Google’ın resmi verileri ışığında, içinde bulunduğumuz mayıs ayının ilk haftasında (30 Nisan – 7 Mayıs) Türkiye genelinde Google’da en fazla aratılanları derledik.

Google Türkiye Aramaları (30 Nisan – 7 Mayıs)

 1. Berat Kandili
 2. Muharrem İnce
 3. Hıdırellez
 4. Georges Melies
 5. Anneler Günü
 6. 1 Mayıs
 7. Deniz Gezmiş
 8. YSK seçmen sorgulama
 9. Buse Varol, Alişan
 10. Ankara’da sel
 11. Çorum, mezarlıkta ağlayan kız
 12. 3 Mayıs Türkçülük Günü
 13. Emekliye bayram ikramiyesi 2018
 14. ALES puan hesaplama
 15. Bolu’da deprem