Sayfamızda LeBron James Los Angeles Lakers’a Transfer Oldu, LeBron James Hangi takımda, LeBron James, LeBron James Transfer, NBA, NBA en değerli Oyuncu, Transfer, Para Kazanmak, NBA’de Astronomik Transferler, LeBron James Görsel, LeBron James Resim, LeBron James Fotoğrafları, LeBron James Kontrat, LeBron James’in aldığı ücret yer almaktadır.

Amerikan Basketbol Ligi NBA’in en büyük yıldızlarından birisi olan LeBron James, Los Angeles Lakers takımıyla 4 yıllığına 154 milyon dolarlık kontrat imzaladı.

2017-2018 sezonunda Cleveland Cavaliers’ı NBA finallerine taşıyan yıldız oyuncu, final serisinde ise Stephen Curry ve Kevin Durant’in forma giydiği Golden State Warriors’a karşı maç kazanamadan elenmişti. 4-0 biten final serisinin ardından LeBron James, Cleveland’la olan kontratını yenilememiş ve başka takımlarla görüşmelere başlamıştı.

Geçen sezon maç başına 27,5 sayı, 9,1 asist, 8,6 ribaund ve 1,4 top çalmayla oynayan ‘Kral’ lakaplı James, Los Angeles Lakers’ta sezon başına 38,5 milyon dolar kazanacak.

33 yaşındaki LeBron’un sakatlık veya başka bir sorun olmazsa normal sezonda 3.936 dakika oynayabilir.

Her şey yolunda gider ve LeBron bütün maçlara çıkarsa, bir dakikada kazanacağı para 9.781 dolar olacak.

Türkiye’de, bir asgari ücretlinin aylık geliri 1603 TL, yıllık net geliri ise 19.236 TL. Dolar bazında senelik asgari ücret ise 4.172 dolara tekabül ediyor. Bu da, LeBron’un, bir senelik asgari ücret gelirini sahada geçirdiği 25,5 saniyede kazanacağı manasına geliyor.

Fakat bu tutarlar, yalnızca LeBron’un imzaladığı kontrat ile elde edeceği kazanç.

Yıldız oyuncunun sponsorluklardan ya da forma satışlarından elde edeceği gelirlerin Los Angeles gibi büyük bir pazarda çok daha yüksek seviyelere ulaşabileceği öngörülüyor.