Türk Olmak Zor İştir – Sagopa Kajmer İstisnalar Kaideyi Bozmaz Video Klip

Türk Olmak Zor İştir – Sagopa Kajmer İstisnalar Kaideyi Bozmaz Video Klip

26 Eylül 2014 0 Yazar: Admin

Sayfamızda; Türk Olmak Zor İştir – Sagopa Kajmer İstisnalar Kaideyi Bozmaz Video Klip, Türk Olmak Zor İştir, Türk Olmak Zor İştir – Sagopa Kajmer, Türk Olmak Zor İştir Video, Türk Olmak Zor İştir Video Klip, Türk Olmak Zor İştir Sözleri, Türk Olmak Zor İştir Şarkı Sözleri, Türk Olmak Zor İştir Sagopa Kajmer Sözleri, Türk Olmak Zor İştir Sagopa Kajmer Video, Türk Olmak Zor İştir Sagopa Kajmer izle, Türk Olmak Zor İştir Sagopa Kajmer Şarkı Sözleri, Sagopa Kajmer Türk Olmak Zor İştir Sözleri, Sagopa Kajmer Türk Olmak Zor İştir, Sagopa Kajmer Türk Olmak Zor İştir Video, Sagopa Kajmer Türk Olmak Zor İştir Video Klip, Sagopa Kajmer Türk Olmak Zor İştir youtube yer almaktadır.

Aslında çok şeydir, Türk olmak.
Türk olmak, Osmanlının borcunu ödemektir. Hovarda babanın borçla yaşayan evladı gibi.

Kosovada ve Bosnada, Batı Trakyada ve Makedonyada bilmem kaç asır geçmişte kalan meselelerin hesabını vermektir.

Türk olmak Kıbrıs’ta, Hocalıda, Anadoluda ve Balkanlarda soykırıma uğrayıp karşılığında yapmadığın soykırımla suçlanmaktır.

Türk olmak faşist olmaktır, vatanına, milletine, tarihine sahip çıktığınca.

Türk olmak demokrat ve çağdaş olmaktır, vatanına, milletine, tarihine sövdüğün de.

Avrupada hor görülmek Türk olmaktır, ataların bir çok asır önce Viyanayı kuşattığı için ve hoş görülmemektir tabii ki sadece kuşatıp; Napolyon gibi bütün Viyanayı yakmadığın için.
Türk olmak Selanikte Pontus Anıtının, Viyanada çiğnenen yeniçeri minberinin ve Malta’da papazın üzerine bastığı Türk bayrağı heykelinin önünden geçmektir.

Türk olmak zordur, çetindir ve eziyetlidir. Üç kıtadan dönüp, bir küçük yarımadada misafir muamelesi görmektir. Sayısız imparatorluk kurmak Türk olmaktır, aynı zamanda sayısız imparatorluk yıkmak da Türk olmaktır.

Arabaya koşulan ilk atın vatanında, ilk yazılı antlaşmanın imzalandığı yurtta, yazının bulunduğu, paranın icat edildiği her metrekaresinden bereket fışkıran bu yurtta, kalkınmak için yabancı sermaye beklemektir.

Türk olmak; Troyadan bu yana, Sümerden bu yana serpilerek gelse de, tarihten eski bu topraklarda, bütün zamandan damıtılarak gelen yüksek değerlerine rağmen, bir haftalık hafıza ile yaşamaktır.
Doğu Romayı da Batı Romayı da yıkıp, yeni Roma olan ABye girmeye çalışmaktır Türk olmak.

Türk olmak, Mostarda köprüdür, Kerkükte kaledir, İstanbulda
Kızkulesidir, Anadoluda buğdaydır, Çukurovada pamuktur, Egede tütün, Karadenizde fındık, Trakyada ayçiçeğidir.

Türk olmak Çanakkalede ölmektir. Çanakkalede ölmeden önce düşmana su vermektir.

Türk olmak en zayıf gününde bile dünyaya meydan okumak, en dertli gününde bile her ufunetin bir şafakta biteceğini bilerek tevekkül göstermektir.

Zor iştir Türk olmak. Türk olmak Anadolu’da her düşen yağmur
damlasına hamdetmek, her çıkan başak için şükretmektir.
Türk olmak, medeniyetler mezarlığı Anadolu’da dik durabilmektir.

türk