Bismillahirrahmanirrahim www.sevgi.net.tr - www.zurna.biz
ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Sevgi.Net.TR > Yeni Havalimanı’nın Olası İsimleri İnternette Kapış Kapış

Yeni Havalimanı’nın Olası İsimleri İnternette Kapış Kapış
Son Güncellenme : 25 Eki 2018 14:38

İstanbul’da açılacak 3. havalimanının isminin halen belli olmaması, bazı ‘uyanık’ girişimcileri harekete geçirmişe benziyor.

İleride daha önemli hale gelecek alan adlarının (domain) önceden satın alınması, geçmişten günümüze gelmiş bir ‘para kazanma’ yöntemi olarak dikkat çekiyor. Her ne kadar bu konuda bazı yasal düzenlemeler yapılmış olsa da halen bir takım boşluklar mevcut.

Son haftalarda sosyal medyada sıklıkla dillendirilen, İstanbul’daki 3. havalimanımıza dair isimlerin alan adları hemen kapılır oldu. Domain sorgulama portallarına göre özellikle son 1 ayda isim tahminleri sonrası alınan alan adlarında patlama yaşandığı belirtiliyor.

Resmi adı halen açıklanmayan ve portallarda ‘İstanbul Yeni Havalimanı’ olarak anılan havalimanının adının, 29 Ekim’deki açılışta Cumhurbaşkanı tarafından resmi olarak açıklanması bekleniyor.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir
ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
sevgi - aşk sözleri - sevgi sözleri - sevgi şiirleri - sohbet - chat - sevgi mesajları - güzel sözler